Ochrona domu przed wyładowaniami atmosferycznymi
5 lutego 2016
Jesteśmy licencjonowanym instalatorem Nice
17 września 2017
Pokaż wszystko

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Bardzo często nasza ekonomiczna kalkulacja polega na tym, że aby mieć więcej pieniędzy, trzeba po prostu więcej zarabiać. Wydaje się logiczne i wręcz naturalne. Ale jest jeszcze jeden sposób na zdobycie dodatkowych funduszy do domowego budżetu i wcale nie chodzi o podjęcie kolejnej pracy. Zacznij oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną!

Może nawet nie przyszło Ci do głowy, że Twoje rachunki za prąd można jeszcze obniżyć. Pogodziliśmy się z tym, że tak musi być. Warto jednak zweryfikować, czy na pewno zrobiliśmy dosłownie wszystko, by wyeliminować niepotrzebne zużycie energii elektrycznej.

Wymień żarówki na energooszczędne

Nie trzeba długo szukać zachęt tego typu. W wielu marketach żarówki typu LED są sprzedawane w bardzo promocyjnych cenach. Czym różnią się one od tradycyjnych żarówek? Przede wszystkim niskim poborem energii elektrycznej. Tradycyjne żarówki potrzebują bardzo dużo energii na wytworzenie ciepła.

Stand-by – funkcja bardzo myląca

Chociaż powszechnie przyjęło się, że funkcja stand-by na różnych urządzeniach, powoduje bardzo niskie zużycie energii, to jednak cały czas mówimy o powolnym zużyciu prądu. Jeśli w ogóle zrezygnujesz z tej funkcji, to po roku zaoszczędzisz nawet 100 złotych. Mało, niemało – na pewno lepiej kupić za nie prezent komuś bliskiemu, niż oddać dostawcy prądu.Gaś światła

Oczywiście nie należy czytać, pracować i wykonywać wielu innych czynności po ciemku, ale na pewno zdarza Ci się pozostawić oświetlone pomieszczenie, z którego aktualnie nie korzystasz.

Wykorzystują mądrze urządzenia

Właściwie bez prądu nie wykonujemy żadnych większych czynności domowych. Dlatego zawsze przed zakupem sprzętu AGD lub RTV sprawdzaj jakie ma zużycie energii. Ponadto należy dokładnie zwracać uwagę na to, w jaki sposób korzystamy z urządzeń. Lodówkę zawsze dokładnie domykajmy, nie wstawiajmy do niej ciepłych potraw, a samo urządzenie trzymaj z dala od źródeł ciepła. Natomiast telewizor włączaj tylko na ulubiony program, a nie po to by coś w domu „grało”, podczas gdy zajmujesz się czymś zupełnie innym.

Porównaj dostawców

Możesz obniżyć swoje rachunki zmieniając dostawcę energii. Sprawdź ile możesz zaoszczędzić, korzystając z niezależnej porównywarki – http://enerad.pl/porownywarka-kalkulator/